drink bar fala park wolsztyn design wnętrze złoty plarchitekci

DRINK_BAR Fala Park | Wolsztyn

  • projekt: 2020
  • realizacja: 2021
  • zdjęcia: Nate Cook
  • nagroda: NOMINACJA SARP Poznań do Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego NAWW w kategorii „Wnętrze publiczne” 2020

Drink_bar zlokalizowany jest w budynku Fala Park w Wolsztynie – również przez nas zaprojektowanym. Jest z nim funkcjonalnie połączony, ale może być też niezależny (osobne wejście) – na czym właścicielom bardzo zależało.

Inwestorom zależało na efekcie WOW; na miejscu które będzie eleganckie, ale z klubowym klimatem… Nie lubimy projektować dekoracjami, nadmiarem elementów. Lubimy jak jest bardzo czytelna myśl projektu. Dlatego też głównym elementem tworzącym wnętrze jest kompozycja zwisających łańcuszków w kolorze zgaszonego złota. Uformowane tak, że sprawia wrażanie wiszących kotar tkaninowych. Oświetlone i lekko wprawione w ruch ożywią całe wnętrze, dodając mu pożądanego blasku i refleksów. Są tak rozmieszczone, że tworzą we wnętrzu strefy dające intymność i przytulność gościom. Jednocześnie na suficie łańcuszki maskują całą technologię wentylacyjną i klimatyzacyjną. Miękkość łańcuszkowych zasłon przełamuje bar: ustawiony w centralnym miejscu porządkuje przestrzeń i jej nie przytłacza. Wyspowo ustawiony oddziela również zaplecze od głównej sali. Niemal wszystkie ściany zostały pomalowane farbą z chipsową posypką i polakierowane – co dodatkowo wzmożyło efekt głębi i połysku, jednocześnie chroniąc je przed nadmierną eksploatacją.