Stoisko targowe TIERAstones na targach „STONE” | Poznań

  • projekt: 2017
  • realizacja: 2017
  • zdjęcia: Anna B. Gregorczyk
  • nagrody: wyróżnienie MTP Poznań na najlepszy projekt stoiska

Projetowanie stoisk targowych rządzi się swoimi prawami – stoisko musi być zauważalne; wyrózniające się na tle innych wystawców oferujących podobny produkt oraz ze wzgledu na swą czasowość – tanie!

Zadanie projektowe nie było łatwe: stowrzyć jedno wspólne stoisko targowe dla 3 firm sprzedających bloki kamienne, ale tak, by z jednej stony czytłao się je jako jedno stoisko wystawowe, a z drugiej, by były wydzielone strefy z blokami kamiennymi i miejsca spotkań z klientami poszczególnych firm. Dodatkowym warunkiem miala być duża mobilność wykorzystanych materiałów – gdyż to samo stoisko ma byc wystawiane na kilku innych targach w Europie.

Ponieważ wszytkie wystawowe bloki kamienne miały być czarne postanowiliśmy wyeksponować je na tle soczyście zółtych zasłon i wykładziny. Kontrast twardego, szorstkiego i surowego kamienia z miękkimi i lejącymi sie z wysokości 7 metórw zasłon dodaje całemu stoisku teatralnosci! Kurtyny zostały tak ukształtowane, aby wytworzyć strefy dla poszczególnych wystawców jednocześnie kadrując i odzielając je od sąsiednich stoisk.

Wyrazistość i zdecydowana inność na tle pozostałych wystawców przyczyniła sie do ogromnego zainteresowania produktami klientów. Jednocześnie samo stoisko zostało wyróżnione przez MTP za najlepsze stoisko targów.