wnętrza biura kleiber nowoczesny design kolor czarny czerń psząca plarchitekci

Wnętrza budynku biurowego KLEIBER | Pysząca

  • projekt: 2020
  • realizacja: 2021
  • zdjęcia: Tom Kurek
  • nagrody: NOMINACJA SARP Poznań do Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego NAWW w kategorii „Wnętrze publiczne” 2020

KLEIBER to rodzinna firma specjalizująca się w produkcji komercyjnych mebli tapicerowanych. Ich nowa siedziba miała łączyć w sobie showroom i część biurową. Nie chcieliśmy jednak rozdzielać tych części – zależało nam, by się one przeplatały, wzajemnie łączyły i były tożsame. Nie miały to być jednak biuro – scenografia, ale tak zaaranżowana przestrzeń, by modele mebli w naturalny sposób były wykorzystywane.

Niemal wszystkie ściany zostały pomalowane na czarno strukturalną farbą. Jest ona tłem do ekspozycji różnokolorowych mebli. Łukowo wiszące zasłony tworzą kolejne strefy prezentacji mebli czy tez dają poczucie intymności w czasie spotkań. Kompozycja tkanin na wejściu w strefie showroomu to nie tylko element ozdobny, ale pełni także funkcję „biblioteki” tkanin wykorzystywanych do tapicerowania.

Wszystkie pomieszczenia są we fragmentach przeszklone powodując lepszy kontakt pracowników przy zachowaniu akustyki. Dodatkowo wiszące kotary zapewniają możliwość izolacji wizualnej i wprowadzają domową – rodzinną atmosferę, na której zależało właścicielom.