wnętrza apartamentu w poznaniu nowoczesny design minimalizm drewno poznań plarchitekci architektura wnętrz

Wnętrza apartamentu | Poznań

  • projekt: 2018
  • realizacja: 2019 - 2022
  • zdjęcia: Tom Kurek
  • nagroda: nominacja do nagrody konkursu wnętrze roku SAW

Inwestorzy (dojrzała para) od zawsze marzyli, by mieszkać w wieżowcu. Mimo, ze posiadają dom na obrzeżach Poznania, to gdy nadarzyła się okazja zakupili w centrum Poznania 120mkw apartament na XIX piętrze. Zakupili go, gdy deweloper dopiero rozpoczął prace budowlane, więc od razu była możliwość wykonania nowego układu funkcjonalnego i instalacyjnego pod nasz projekt. Ponieważ inwestorzy posiadają dom, zakładali, ze apartament będą wykorzystywali okazjonalnie: a to na spotkania ze znajomymi, kolacje po teatrze, miejsce pracy i ciszy czy też weekendowe pomieszkiwanie… Najcenniejszy w tym apartamencie jest WIDOK, który w pierwotnym układzie był bardzo wąski. Dlatego tez postanowiliśmy całkowicie otworzyć plan mieszkania – by wchodząc do apartamentu mieć od razu widok przez całą jego długość. Dodatkowo, by widok był niczym nie zakłócony, masywne słupy konstrukcyjne (40*100cm) obudowaliśmy polerowaną stalą nierdzewną – dzięki czemu giną, odbijając to co w środku i to co za oknem. By spotęgować wielkość apartamentu centralnie umieściliśmy przydymione lustro.

Sam układ został tak zaprojektowany, by para inwestorów miała ze sobą cały czas kontakt, ale w razie potrzeby mogli się oddzielić dużymi przesuwnymi ścianami, wydzielając sypialnie czy też miejsce do pracy. Inwestorzy chcieli mieszkania jasnego, bardzo minimalistycznego, ale „ludzkiego” zarazem. Inwestorka precyzyjnie określiła jaką lubi kolorystykę i materiały. Bardzo ważny był dla niej nawet skład materiałów – im bardziej naturalny tym lepiej. Ceni spokój i japońską harmonię. Stąd pomysł na dębowe, lamelowe okładziny ścian. Ich przestrzenność dodaje elegancji, ale i głębi subtelnym detalom precyzyjne wykonanym przez stolarzy. Cały układ zabudów i mebli został tak dobrany, by współgrał z widokiem za oknem. Nawet drzwi wejściowe zostały obłożone panelami lakierowanymi – by nie wyróżniały się z zabudowy. Kuchnia otwarta – ale wygląda jak elegancka zabudowa meblowa. Pozbyta uchwytów – otwierana elektrycznie. Wszystkie sprzęty kuchenne precyzyjnie schowane za chowanymi frontami typu HAVA.

Obie łazienki dla przeciwwagi zostały zaprojektowane w ciemniejszej kolorystyce. Nadają one intymności i relaksu. Kamień, drewno, szkło…. Nawiązania do japońskich onsenów.
Cała technologia wentylacji i klimatyzacji schowana została za ażurowymi aluminiowymi lamelami w suficie i zabudowach meblowych. Dzięki czemu sufit jest całkowicie czysty…
Lekka a zarazem niesamowicie wygodna kanapa LivingDivani sprzyja kontemplacji i powoduje, ze za każdym razem trudno z niej wstać i wrócić inwestorom do domu…

Cały czas snują plany, by przeprowadzić się tu na stałe….